Lista Aktualności Lista Aktualności

Orzechowska Wydma w jesiennej odsłonie.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 19 w Słupsku odwiedziły Orzechowską Wydmę w ramach zajęć przyrodniczo-edukacyjnych prowadzonych przez naszych leśników.

Łapiąc ciepłe promienie słoneczne, wspólnie szukaliśmy znaków jesieni w postaci kolorowych liści, żołędzi, grzybów oraz kluczy wędrujących do ciepłych krajów ptaków.

Przedszkolaki przemierzyły Orzechowską Wydmę poszukując wraz z opiekunkami oznaczeń ścieżki dydaktycznej tj.  zielonych kropek na drzewach. Uwieńczeniem trudów leśnej wędrówki było dotarcie na taras widokowy i podziwianie wydmy w całej okazałości w otoczeniu barw jesieni, które zagościły na drzewach.

Wędrując dokonaliśmy odkrycia w postaci drzew ściętych przez bobry nieopodal dopływu rzeczki Orzechówki. Bobry najwyraźniej ponownie zamieszkały to miejsce i rozpoczęły  przygotowania do budowania ,,kwatery” w postaci żeremia. Dzięki naszym niezwykłym nocnym gościom, była to żywa lekcja przyrody gdzie dzieci mogły dotknąć i zobaczyć na własne oczy czego dokonały bobry.

Dzięki takim lekcjom nasi mali przyjaciele mogą poznawać naturę i zwyczaje zwierząt poprzez doświadczanie przyrody własnymi zmysłami. Mamy nadzieję, że te chwile na długo pozostaną w pamięci dzieci.

 


Baza noclegowa RDLP w Szczecinku Baza noclegowa RDLP w Szczecinku