Lista Aktualności Lista Aktualności

Skarby Usteckiej Przyrody

Interesuje Cię przyroda nadmorskich lasów albo okolic Ustki ? Chciałbyś się dowiedzieć jak powstają wydmy i jak dawniej wyglądało nadmorskie wybrzeże ?

Zapraszamy więc do obejrzenia serii filmów pt.: „Skarby usteckiej przyrody’’

Z inicjatywą nakręcenia filmów o przyrodniczych walorach okolic Ustki wyszedł Urząd Miasta Ustka. W celu wzmocnienia filmów o wartość merytoryczną jako Nadleśnictwo Ustka zostaliśmy zaproszeni do aktywnej współpracy. Rezultatem naszych wspólnych wysiłków i działań jest seria siedmiu filmów przyrodniczych pt.: „Skarby Usteckiej przyrody‘’

Tematyka materiałów filmowych jest dość obszerna. Nasza koleżanka Kamila Gosztyła opowiada o atrakcjach mało znanego rezerwatu Buczyna nad Słupią i wpływie samej rzeki Słupi na przyrodę tego miejsca. Wspólnie odkrywamy na nowo Uroczysko położone na zachód od Ustki, gdzie dominują nietypowe drzewostany z rachitycznymi sosnami charakterystycznymi dla nadmorskich terenów. Pani Kamila w bardzo szczegółowy sposób przedstawia legendę związaną ze stawem upiorów zwanym z języka niemieckiego „seekenmor”.  W kolejnych odcinkach przenosimy się do Ustki Wschodniej, gdzie poznajemy procesy kształtujące wydmy, podstawowe funkcje lasów oraz wpływ morskiego powietrza na zdrowie człowieka. W tym bloku tematów zaprezentowane są także wszystkie pomniki przyrody znajdujące się na terenie samej Ustki tj. Trójząb Neptuna – topola biała, Zeus – jesion wyniosły, Promienie Heliosa – buk pospolity oraz Gwido – klon jawor.

Zapraszamy do oglądania !

 


Baza noclegowa RDLP w Szczecinku Baza noclegowa RDLP w Szczecinku