Buczyna nad Słupią I

Rezerwat przyrody Buczyna nad Słupią jest niezwykłym miejscem, gdzie przyrody można doświadczać wszystkimi zmysłami.

Buczyna nad Słupią II

Na przyrodę rezerwatu Buczyn nad Słupią, szczególnie roślinność i ukształtowanie ternu największy wpływ ma meandrująca rzeka Słupia.

Uroczysko I

Uroczysko to termin określający miejsca tajemnicze w borach i lasach wyróżniające się pod względem krajobrazowym związane z dawnymi wierzeniami czy legendami.

Uroczysko II

Uroczysko wzbudza ciekawość swoim krajobrazem. Pokrzywione sosny oraz pagórkowaty teren szczególnie w otoczeniu bryzy morskiej (mgły), sprawiają wrażenie tajemniczego baśniowego lasu.

Stawek upiorów

Za dnia staw kusi pięknem przyrody i kwitnącymi liliami wodnymi, natomiast w nocy władzę przejmują duchy zjawy i ogniki wabiące zbłąkanych wędrowców.

Ustka Wschodnia I

Wydmy powstają w wyniku wywiewania piasku z plaży w głąb lądu. Ustka Wschodnia jest idealnym miejscem aby zapoznać się z tymi przyrodniczymi procesami.

Ustka Wschodnia II

Lasy pełnią bardzo ważną przyrodniczą funkcję. Oczyszczają powietrze poprzez pochłanianie dwutlenku węgla. Łagodzą skutki drastycznych opadów deszczu czy suszy, poprzez oddawanie wody jak gąbka i przede wszystkim produkują tlen.