Zanocuj w lesie

Nadleśnictwo Ustka przystąpiło do Programu ,,Zanocuj w lesie”, udostępniając dla Państwa zwarty kompleks leśny położony nad rzeką Słupią. Jest to miejsce odosobnione i spokojne gdzie poprzez bezpośredni kontakt z naturą można odpocząć i zregenerować siły. Serdecznie zapraszamy!

Mapa obszaru

Lokalizacja widoczna jest również na mapie <link do mapy BDL> oraz z poziomu aplikacji Mbdl <link do aplikacji na Android> lub <link do aplikacji na iOS>, z menu podręcznego wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. Regulaminem korzystania z obszaru: <Regulamin>

  2. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu <link do mapy zakazów> Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.

  3. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu

  4. Prace z zakresu gospodarki leśnej w obszarze objętym programem "Zanocuj w lesie", odbywają się w poodziałach leśnych (stan na 28.04.2021r.):

449-a, 455-i, 457-c, 467-d, 480-a, 480-b, 480-d, 480-f, 480-i, 480-k, 480-l, 480-p, 481-h, 494-g, 503-h, 507-g, 509-c.

Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu!

  1. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! Adres witryny internetowej: <link>

  2. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (dostępny w załączniku na dole strony) oraz przesłanie go na adres ustka@szczecinek.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Bogusław Jamróz - 668 834 398, e-mail

Nadleśnictwo Ustka przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal.

Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Lubisz spędzać czas na łonie natury? Chodzisz na wycieczki do lasu? Nocowałeś/aś w lesie albo nie wykluczasz zrobienia tego w przyszłości? Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco na któreś z tych pytań, to prosimy wypełnij krótką ankietę. Zajmie ok. 10 minut.

Ankieta "Zanocuj w lesie"